+48 502 632 712 | molii.odrii@gmail.com

+48 502 632 712 | molii.odrii@gmail.com

Pielęgnacja

 • Dlaczego sposób pielęgnacji dzieci jest tak ważny? Spróbujcie policzyć ile razy w ciągu doby dziecko jest podnoszone, odkładane, noszone, czy przebierane? Ciężko zliczyć, prawda? Mowa o setkach powtórzeń. Rozwój dziecka to suma doświadczeń, które ono zbiera każdego dnia. Uczy się poprzez powtarzanie, aż dany ruch stanie się automatyczny. Nasz dotyk i pielęgnacja daje doświadczenie i pokazuje kierunek prawidłowego rozwoju, co wpływa na rozwój naszego dziecka.
  Pielęgacja neurozwojowa oparta jest na przebiegu prawidłowego rozwoju dziecka i dostosowana do jego wieku i umiejętności. Prawidłowa pielęgnacja daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfortu, wspomaga rozwój prawidłowych wzorców ruchu, normalizuje napięcie mięśniowe, wspomaga pracę brzucha. Pielęgnacja powinna być stosowana podczas wszystkich czynności pielęgnacyjnych. Należy dbać o częste wykorzystywanie obrotów, pamiętać o naprzemienności, różnorodności pozycji podczas zabawy i pielęgnacji, zabezpieczania miednicy i głowy.
  Jeśli chcesz abym pokazała Ci jak pielęgnować Twoje dziecko tak, aby mu nie przeszkadzać w rozwoju a wspierać go, zapraszam do kontaktu.

  Cennik
  Koszt jednego spotkania: 100 zl + koszty dojazdu (1,6 zł za każdy kilometr w jedną stronę, liczone z Opola).
  Spotkanie trwa ok 1-1,5 godziny

Social