+48 502 632 712 | molii.odrii@gmail.com

+48 502 632 712 | molii.odrii@gmail.com

Działalność


Konsultacje chustowe

Na moje konsultacje musicie zarezerwować sobie ok. 2 godziny (jeden rodzic) lub 3 godziny (dwoje rodziców). Dlaczego tyle czasu? Po pierwsze, aby opanować wiązanie wymagana jest duża ilość powtórzeń, dokładność i skupienie na działaniu. Po drugie, pamiętajmy, że powodem naszego spotkania jest mały człowiek, który wymaga karmienia, uspokojenia, zmiany pieluszki. To wszystko zajmuje czas. Konsultacje odbywają się u Was w domu, gdyż tam Maluch czuje się bezpiecznie, a Wy macie pod ręką wszystko, czego potrzebujecie.
Na początku spotkania pokrótce omawiam z Wami anatomię małego dziecka, rozwój kręgosłupa i to jak układa się jego ciało w zależności od zmiany ułożenia miednicy, rąk i nóżek. Dzięki tej lekcji biologii w pigułce dowiadujecie się jaka jest właściwa pozycja dziecka w chuście, jak ją uzyskać i zweryfikować po zawiązaniu chusty. Na ogół proponuję dwa wiązania dostosowane do wieku dziecka i jego rozwoju. Pokazujęjak się je wiąże na lalce i omawiam ich plusy i minusy. Na podstawie uzyskanych informacji decydujecie, które wiązanie chcecie mieć jako “główne”. Od niego zaczynamy naukę. Najpierw na lalce treningowej a następnie na Maluszku. Często Rodzice w tym momencie mówią: „nie chcemy uczyć się kolejnego wiązania, bo wszystko siępokręci”. Wtedy pokazuję chustę kołkową, będęcą dobrym rozwiązaniem na tzw. szybkie akcje.

Takie są założenia konsultacji, natomiast każde spotkanie przebiega inaczej. Wszystko tak naprawdę zależy od dziecka i robimy tyle, na ile nam pozwoli mały człowiek. Jeśli jest aktywny, ma dobry humor i chce współpracować, to wiążemy raz za razem. Jeśli jest niespokojny, zmęczony, głodny – robimy przerwę. W tym czasie, gdy się tulicie, karmicie, przewijacie ja opowiadam o teorii noszenia, o chustach, odpowiadam na Wasze pytania. Na konsultacje zabieram kilka chust do wyboru, abyście mogli ocenić na czym Wam się dobrze pracuje. Podczas spotkania pokazuję Wam również podstawy prawidłowej pielęgnacji, noszenie, podnoszenie, ubieranie.
Kiedy się umówić? Tak naprawdę dziecko można motać od pierwszego dnia narodzin, więc to od Was zależy, kiedy mnie zaprosicie do siebie. Najważniejsze jest, aby mama doszła do siebie po porodzie i miała siły na konsultacje. Spotkanie najlepiej zaplanować w porze, kiedy dziecko jest zwykle najspokojniejsze.
Proszę, aby do nauki ubrać wygodne ubrania, najlepiej gładką bluzkę z długim lub krótkim rękawem.
Nie zdziwcie się moim pytaniom przed konsultacją o czas i rodzaj porodu, ewentualne problemy zdrowotne, stan zdrowia dziecka. To wszystko jest ważne, aby móc nosić bezpiecznie i w sposób najlepszy dla Waszej sytuacji. Nie przechowuję tych danych.
Po konsultacji pozostaję z Wami przez jakiś czas w kontakcie jeśli odczuwacie taką potrzebę. W razie pytań, potrzeby korekty wiązania, zapraszam do kontaktu mailowo lub na chustokawie.
Cennik:
Koszt pierwszej konsultacji to 200/240 zł (1 rodzic/2 rodziców) za 2-3 godziny + koszt dojazdu (2,00 zł za kilometr w jedną stronę).
Kolejna konsultacja, nowe wiązanie: 130 zł za ok. 1,5 godziny + koszt dojazdu.
Spotkanie w celu skorygowania wiązania: 50 zł za 1/2 godzinę + koszt dojazdu.
Istnieje również możliwość przeprowadzenia szkolenia z udziałem większej liczby osób (np. dwoje rodziców + dwójka dzieci itd.) – koszt ustalany jest indywidualnie.

Social